Vánoční muzikál

V pondělí 11.12.2023 k nám do školky zavítal pan Břetislav Vojkůvka se zábavným muzikálovým představení "Vánoční muzikál". Děti se aktivně zapojily do celého vystoupení, kde si vyzkoušely poslouchat hudbu a vnímat text, který byl doprovázen obrázky, zazpívaly si vánoční koledy a také si i zatančily.

Stromocity

Dne 17.10. 2023 , v hezký slunečný den, jsme se zúčastnili kulturního představení s názvem STROMOCITY. Učili jsme se naslouchat stromům a vnímat jejich příběh prostřednictvím storytellingu a nekonečné dětské fantazie. Venku jsme s pomocí motivačních otázek paní lektorky vymýšleli vlastní příběh našeho oblíbeného stromu na školní zahradě. Odpoledne jsme si ještě mohli příběh vyobrazit pomocí myšlenkových map a nebo vymyslet ještě další nový příběh. Byla to pro nás nová a zajímavá zkušenost.

Včely ve školce

V pondělí 2.října nás navštívily včeličky ve svém skleněném ,,včeláriu" , kde si je mohly děti prohlédnout hezky z blízka. Dozvěděli jsme se, jak včelí společenství žije a pracuje, jak se vyrábí včelí plástve, kam se kladou vajíčka, čím se krmí, kdo je klade a mnoho dalších zajímavých informací. Děti dostaly ochutnat med, mohly přivonět k včelímu vosku, vyzkoušet si některé části včelařského obleku. Workshop se nám moc líbil. Uvidíme, kdo z účastníků se začne věnovat včelařině...

Kolektiv MŠ